Клімат та погода Тунісу по місяцях

Туніс – країна, що знаходится під впливом декількох кліматичних зон. Північ країни перебуває в зоні тропічного середземноморського клімату, центральна частина і південь, що межують із пустелею Сахара, перебувають у тропічному пустельному.

Клімат Тунісу по регіонах

Середземноморське узбережжя – найкращий для відпочинку регіон Тунісу. Тут випадає більше опадів, більш різноманітна флора: соснові ліси, маслинові дерева та мандаринові сади. Просуваючись вглиб материку опадів стає менше, рослинність поступово зникає в міру наближення до пустелі.

Середня температура повітря вліткустановить +35°С і за рахунок сухого повітря переноситься легко. Море гарно прогрівається за літо, тому купальний сезон триває із червня до кінця жовтня. Узимку температура в середньомублизько +18 °C.

У цілому Туніс ідеально підходить для відпочинку в літню пору. Цей період на морських курортах характеризується ясною сонячною погодою, спокійним морем, відсутністю затяжних дощів. В інший час зі сприятливою погодою для відпочинку можна не вгадати.

На курортах північного узбережжя (Табарка, Бізерта) температура завжди на пару градусів нижче, ніж на південному узбережжі (Зарзіс, Габес, Сфакс). Чим далі від моря, тим погода стає більш посушливою та спекотною, із цієї причини в літній період на екскурсії вглиб країна краще не їздити.

Самий теплий курорт Тунісу – острів Джерба в Середземному морі. Тутешній клімат відрізняється комфортною температурою протягом усього року, тому м'яка зима дає можливість приймати сонячні ванни навіть взимку.

Острів Джерба

Найбільш привабливим курортом країни можна назвати острів Джерба. Це саме сприятливе місце з погляду погодних умов. Улітку температура повітря досягає +32°C, узимку не опускається нижче +18°C. Морська вода добре прогрівається до початку липня і не опускається нижче оцінки +20°C навіть у жовтні. Тільки взимку на зміну морським водним процедурами приходять басейни з водою, що підігрівається.

Острів Джерба гарний з погляду природних пам'яток. Тут вони найкращі в Тунісі. Багата і бурхлива рослинність, квітучі лотоси, колонії птахів, велика крокодиляча ферма - головні причини вибору цієї курортної зони. З острову зручно добиратися до материкових визначних пам'яток – Татауїна, де знімали "Зоряні війни", пустелі Сахари, здійснювати морські прогулянки на стародавніх бригах навколо острова. Південно-західна частина Джерби зацікавить любителів природи в первинному вигляді. Ця місцевість заболочена, тому заселена мало, і головними її жителями є фламінго, чаплі та марабу. Селище Аджим підійде шанувальникам екзотики. Тут можна побачити процес ловлі восьминогів, морських губок, побувати в місцях зйомок "Зоряних війн", де збереглися декорації після знімального процесу.

Сезони

Сезонність у Тунісі назвати яскраво вираженою не можна. Сюди приїжджають у будь-який час року. Якщо у високий сезон головною метою приїзду є пляжний відпочинок, доповнений культурною та й розважальною програмою, то в низький сезон пріоритет віддається екскурсіям.

Високий сезон: червень-вересень

Для нього характерна висока температура повітря і води. Максимуму вона досягає в липні-серпні: повітря +35 °C, вода +24 °C. У цей період можуть спостерігатися різкі перепади температури убік підвищення на 10-15 градусів через вітри з боку пустелі. До вечора температура повітря падає до +23°C.

Сахара в цей період не найвдаліше місце для екскурсії. Удень тут нестерпна спека, яка змінюється холодом до +5 °C, тому екскурсії у високий сезон пропонуються тільки на ранній ранок.

У цей час в Туніс намагаються приїхати родини з дітьми, молодь, але для людей похилого віку, які погано переносять спеку, краще утриматись від відвідування країни до настання другої половини вересня.

Низький сезон: листопад-квітень

У цей час температура повітря опускається до +16 °C, води – до +15 °C, часто йде дощ і дме вітер із часточками пилу та піску. Така погода не підходить для пляжного відпочинку, але ідеальна для екскурсій і відвідування міст південноїчастини країни, а також пустелі Сахара. Це час низьких цін на проживання, харчування, екскурсії, тому туристи користаються з нагоди познайомитися із країною. У низький сезон особливо популярні спа-тури і лікування методом таласотерапии.

Зима в Тунісі не збігається з європейським уявленням про цю пору року. Сніг лежить тільки в Атлаських горах на півночі країни, і тут стовпчик термометра може падати до мінусових позначок. Великі перепади температур характерні для Сахари, де вдень може бути +13°C, уночі -10°C.

Оздоровчий сезон: зима

Це вигідний період за цінами, коли таласоцентри пропонують знижки на послуги. Це зручнийчас для реабілітації та проходження посттравматичного відновлення.

Упорядкувати шкіру, позбутися целюліту та омолодити організм за допомогою спа-процедур приїжджають люди із усього світу, тому що Туніс вважаєтьсяоднією з країн, де цей напрямок гарний розвинений.

Оксамитовий сезон: вересень-жовтень

Цей час підходить для любителів спокійного відпочинку і щадних температур. Родини з дітьми і молодь до цього часу роз'їжджаються, на пляжах стає тихо і спокійно. У цей період воліють відпочивати пенсіонери і місцеві жителі. Температура повітря починає поступово опускатися, увечері стає прохолодно, але вода залишаєтьсятеплою. Це час, коли можна засмагати, не боючись обгоріти, тому що ясна сонячна погода чергується із хмарністю. До кінця жовтня стає прохолодно вдень, у вечірні години морський бриз змушує надягати кофти з довгими рукавами. Для туристів, які прагнуть із комфортом проводитичас на пляжах і стільки ж часу приділяти екскурсіям, оксамитовий сезон підійде по всіх параметрах.

Сезон для дайвінгу: літо, вересень

Підводну фауну і флору Середземного моря зрівняти із Червоним не можна, але і тут є цікаві місця: коралові рифи, підводні печери, затонулі кораблі, морські мешканці – вугри, восьминоги, кальмари. У цей період море спокійне, тому видимість під водою досягає максимуму. Краще місце для дайвінгу – Табарка.

Сезон для круїзів: весна-осінь

Круїзні лайнери найчастіше проходять через туніський порт Хальк-эль-Уэд,який входить у маршрути багатьох кораблів, що випливають із Франції, Італії і Іспанії. Туристи, у яких є український біометричний паспорт, можуть скористатися можливістю побувати в декількох країнах без шкоди для пляжного відпочинку.

Одяг

Високий сезон

Туніс – країна мусульманська, тому не варто забувати про повагу до місцевих традицій і не з'являтися в містах у відвертому вбранні. Крім того, що в такомуодязі можуть не пустити в храми, у ньому можна обгоріти. Відкриті ділянки тіла під час екскурсій або прогулянок потрібно закривати натуральною щільною тканиною, щоб уникнути опіків шкіри.

У цей період туристові знадобляться:

  • кілька купальників;
  • шльопанці для пляжу;
  • сонцезахисні окуляри;
  • закрите взуття для поїздки в пустелю;
  • парео (знадобиться якщо підніметься піщана буря і виникне необхідність закритиобличчя);
  • капелюх або головний убір з козирком, що закривають обличчя;
  • легка і повітропроникна сорочка з довгими рукавами і просторі штани ( для екскурсій).

Також обов'язкова наявність крему від засмаги.

У вечірній час влітку холодно не буває, але якщо у ваші плани входить нічнийджиппінг пустелею, можна прихопити теплу кофту, штани і закрите спортивне взуття.

Важливо! Без пляшки з водою виходити на вулицю не рекомендується.

Низький сезон

Починаючи із другої половини вересня і до травня головним у гардеробі повинен бути теплий одяг:

  • закрите взуття для екскурсій по прадавніх руїнах і пустелі;
  • куртка, що не пропускає вологу і вітер;
  • штани або джинси;
  • зимова куртка і шапка, якщо у ваші плани входить нічна подорож у пустелю або гори;
  • парасолька або дощовик;
  • бандана, парео або шарф для можливості закритиобличчя у випадкувиникнення піщаного вітру;
  • купальник (знадобиться в будь-якому разі, якщо не для пляжу, то для купання в басейні або спа-процедур).

Туристи

Туніс щорічно відвідує близько 3-4 млн чоловік. Більша їхня частина – вихідці з європейських країн: німці, англійці, росіяни. Але найбільше туристів приїжджає із Франції, тому що Туніс – колишня французька колонія, і саме французьку мову тут знають набагато краще англійської.

Морські курорти країни користуються популярністю в представників країн СНД, серед яких Туніс є другою за популярністю африканкою країною. Вони воліють зупинятися в Суссі та Хаммаметі.

Відпочиваючі із сусідніх африканських держав віддають перевагу відпочинку в Тунісі у вересні.

Приблизно третина приїжджаючих туристів роблять це заради відвідування центрів таласотерапії, які вважаються одними із кращих у світі. Більшість входять у структури готелів класу "люкс".

Погода по місяцях

Січень

Джерба і континентальна Махдія мало схильні до опадів, але і тут вітри роблять перебування біля берега неприємним. Море штормить, купання недоступне навіть "моржам", але його можна замінити закритими басейнами з підігрівом, які є в готелях.

Найбільш низькі температури в Хаммаметі та Тунісі +16 °C, де вночі стовпчик термометра опускається до +7 °C. На острові Джерба температура вище на парі градусів.

Це сприятливий час для прогулянок між квітучими мигдальними деревами і відвідування музеїв, храмів, тому що немає черг.

Лютий

Море хвилюється, пляжі завалені водоростями, температура води тримається на рівні +16 °C. На Джербі повітря прогрівається до +19 °C, уночі температура падає до +7 °C. Для цього часу характерні тумани, похмуре небо і періодичні дощі. Кількість опадів зменшується в міру наближення до Сахари, де вночі спостерігаються заморозки до -5°C.

Природа рясніє барвами, на ринках продаються свіжі мандарини, тому перші туристи починають з'являтися наприкінці місяця. У цей період ціни на тури максимально доступні.

Березень

Середня температура близько +20°C на півдні, +18°C на півночі країни. Перші курортники вже можуть засмагати, але ввечері доведеться одягатися в теплі куртки – стовпчик термометра опускається до +8°C. До кінця місяця вітри стихають, море стає спокійним, але залишається холодним. Це відмінна погода для прогулянок, тому в Туніс приїжджають любителі спокійного відпочинку, серед яких багато пенсіонерів з Європи. На ринку з'являється перша полуниця, і з цього моменту місцеві жителі починають відлік початку справжньої весни.

Квітень

У Монастирі, Хаммаметі, Суссі середня температура +22 °C, на Джербі +23 °C. Бронзової засмаги в денний час можна набути без крему для засмаги, але купатися ще зарано – вода прогріта до +19 °C. Бажаючих зануритися в море мало, тому водні процедури відпочивальники воліють приймати в аквапарках, які до кінця місяця вже починають відкриватися.

Вечорами холодно +13 °C, частішають південні вітри з боку Сахари, які можуть лютувати по кілька днів, піднімаючи клуби піску. У такі дні з готелю виходити не рекомендується, тому подібні простої відображаються в ціновій політиці – ціни не піднімаються в порівнянні з минулим місяцем.

Травень

Сонячні дні дають можливість прогріватися верхнім шарам води, тому туристи купаються (+18°C) і засмагають (+26°C). З дітьми приїжджати поки рано, тому що їх пляжний відпочинок буде обмежуватися сонячними ваннами.

У Суссі, Табарці та Монастирі температура досягає +24°C вдень, опускається до +13°C вночі. На пляжі можна знаходитися весь день, виключивши ранній ранок і вечір, коли ще досить прохолодно.

Для травня характерний періодичний сплеск температури, коли південний вітер приносить спеку з боку пустелі.

Червень

Море прогрілося до +20°C, повітря на північномуузбережжі в Бізерті і Табарці - до +17°C, на Джербі +29°C. Дощів немає в південних районах, у північній і центральної частинах – не більше двох діб на місяць.

Ціни на тури досягнуть межі наприкінці місяця, тому при бажаннізаощадити, можна вибрати не самі популярні північні курорти.

Липень

Короткочасні дощі бувають у північній і центральній частинах Тунісу, але підвищена вологість повітря зберігається постійно. Трохи знижує спекуморський бриз.

У Тунісі, Табарці, Бізерті температура повітря досягає максимуму. Більш комфортно почувають себе туристи на Джербі, тому що острів добре продувається вітрами.

Перебувати на пляжі в денний час не рекомендується – велика ймовірність теплових і сонячних ударів, обгорання. Кращий час для пляжу – ранній ранок і вечір. Вода біля узбережжя тепла, але купання затьмарюють агресивні медузи, яких особливо багато в Суссі і Монастирі.

Важливо! Укуси медуз болісні і можуть не проходити тижнями, тому місцеві жителі радять на місце укусу прикладати м'якоть помідора.

Серпень

Температурні показники максимальні у воді і на суші. У цей час потрібно виключити екскурсії (особливо в Сахару, де вдень +50°C) і мінімізувати перебування під відкритими променями сонця. Тільки на півночі країни спека помірна, а за рахунок підводних морських течій вода на кілька градусів прохолодніше, ніж біля берегів Сусса і Хаммамета.

У серпні теплі речі не знадобляться, а без спрея від засмаги і крислатого капелюха не обійтися.

Вересень

До кінця місяця температура повітря на півночі опускається до +32°C. Прихід осені характеризується підсиленням вітрів, які викликають хвилювання моря, але в першій половині дня воно завжди спокійне. Дощова погода на півдні не триває більш 3 днів на місяць, у центральних районах – більше 4.

У вересні першу половину дня потрібно віддавати морю і пляжу, другу – екскурсіям і прогулянкам.

Контингент відпочиваючих змінюється: більшість європейців їдуть, приїжджають тунісці та найближчі сусіди з Лівії і Алжиру.

Жовтень

Починаються часті дощі, у деяких випадках сильні. Комфортною погода залишається в сонячні дні: на північних курортах повітря прогріте до +22 °C, на південних до +24 °C. Вода тепла, але купання ускладнюють хвилі і сильний вітер, після якого виходити з води холодно.

У жовтні можна відвідати Сахару в складі обозу верблюдів або покататися по пісках на джипі.

Листопад

Сильний вітер і шторм роблять купання неможливим. Вода охолоджується до +18°C, а завдяки постійному хвилюванню із дна піднімаються більш холодні шари. Температура повітря в середньому +22 °C вдень, +14 °C уночі, тому теплі кофти знадобляться більше купальників і сонцезахисних окулярів.

Похмура погода більшу частину місяця робить перебування на вулиці некомфортним. Поліпшують ситуацію солодкі фініки, збір яких починається на початку місяця і супроводжується фестивалями і святами.

Грудень

Нічні +10 °C змінюються денними +17 °C, що дозволяє в сонячні дні носити футболки, а ввечері надягати шапку і куртку. Вода біля узбережжя +18 °C, але бажаючих купатися немає через хвилі і поривчастий вітер. Північ країни через день поливається дощами, на півдні - піщані бури, але для екзотичного святкування Нового Року це не перешкода.

Погода в містах та курортах по місяцям

Туніс

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 16 17 20 22 27 31 34 34 30 27 22 18
Середній мінімум, °C 9 8 10 13 16 20 23 23 21 18 13 10
Погода в Тунісі за місяцями

Бізерта

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 15 15 18 20 23 28 30 31 29 24 21 16
Середній мінімум, °C 8 8 9 11 13 18 20 21 20 16 12 9
Погода Бізерта за місяцями

Кайруан

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 17 18 20 23 28 33 37 36 32 27 22 18
Середній мінімум, °C 6 7 8 11 14 18 21 21 19 15 10 7
Погода Кайруан за місяцями

Монастір

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 16 16 17 20 23 27 31 31 30 25 21 17
Середній мінімум, °C 7 7 9 11 14 18 20 21 20 16 12 8
Погода Монастір за місяцями

Сус

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 16 16 18 20 23 27 31 32 30 26 21 17
Середній мінімум, °C 7 7 9 11 14 18 21 21 20 16 12 8
Погода Сус за місяцями

Сфакс

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 17 18 20 22 25 29 32 32 30 26 21 18
Середній мінімум, °C 6 7 8 11 14 18 20 21 20 16 11 7
Погода Сфакс за місяцями

Табарка

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 14 16 18 21 24 29 40 29 30 25 21 16
Середній мінімум, °C 3 5 9 10 13 18 23 23 19 12 7 4
Погода Табарка за місяцями